جراحی چال گونه (Dimpleplasty) چیست؟

[ad_1]

چال گونه یا چال لپ، فرورفتگی های کوچکی در هر دو طرف گونه ها هستند که هنگام لبخند زدن ظاهر می شوند. نمایان شدن طبیعی چال گونه در برخی افراد، به علت نقص در عضلات گونه، به ویژه عضله بوکسیاناتور می باشد. در واقع چال گونه نوعی نقص زیبا محسوب شده و به چهره جذابیت می بخشد. در برخی فرهنگ ها، وجود این چال، نشانه خوش شانسی، ثروت و موفقیت در افراد می باشد. چال گونه می تواند توسط یک روش امن و ساده در جراحی زیبایی که دیمپل پلاستی Dimpleplasty  گفته می شود، ایجاد شود.

جراحی چال گونه Dimpleplasty

بعد از پیدا کردن یک جراح معتبر، پزشک در اولین قرار ملاقات درباره خطرات و مزایای جراحی بحث می کند. در طول مشاوره قبل از عمل، دکتر سابقه پزشکی دقیقی از شما درباره مصرف انواع دارو، بیماری، آلرژی و… دریافت خواهد کرد.

تمامی این موارد تعیین کننده این است که آیا شما یک نامزد مناسب برای عمل جراحی هستید یا نه! هنگامی که صلاحیت شما تأیید شد، پزشک، صورت شما را از درون و بیرون برای پیدا کردن محل های ایجاد چال گونه، بررسی خواهد کرد. محل، اندازه، شکل و عمق چال ها را به ترجیح خودتان می توانید تغییر دهید. چنانچه دارویی مصرف می کنید، احتمالا از شما خواسته می شود برای مدتی مصرف آن را قطع کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع جراحی های صورت، مقاله جراحی زیبایی صورت را مطالعه کنید؟

جراحی چال گونه

بعد از تعیین محل های جراحی، صورت شما به حالت موضعی بی حس شده و در طول جراحی بیدار خواهید بود. جراحی تماما در داخل گونه ها انجام می شود و هیچ شکاف یا برش خارجی ایجاد نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:  با انواع جراحی زیبایی اندام آشنا شوید

جراح یک برش کوچک در داخل دهان تان، در زیر پوست ایجاد کرده و قطعه کوچکی از عضله و بافت چربی صورت را خارج می کند. سپس به کمک بخیۀ جذبی، محل جراحی دوخته می شود. این در حالی است که پوست صورت سالم و دست نخورده و بدون کوچکترین جای شکاف باقی می ماند.

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و شما می توانید بلافاصله بعد از جراحی مرخص شده و به خانه بروید. حتی از فردای پس از عمل قادرید فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید. مقداری ورم در محل جراحی ایجاد می شود اما در طی چند روز آینده از بین می رود.

روند بهبودی بستگی به سن، شرایط جسمانی و کیفیت مراقبت های پس از عمل دارد. داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و دهان شویه هایی که توسط پزشک تجویز می شود، هم موجب کاهش درد شده و هم از بروز عفونت جلوگیری می کند.
چند ساعت پس از عمل جراحی و از بین رفتن آثار بی حسی، می توانید غذاهای نرم بخورید. بهتر است در طی روند بهبودی از خوردن غذاهای سرخ شده و دارای ادویه های تند پرهیز کنید.
زخمهای جراحی بعد از یک یا دو هفته به طور کامل بهبود پیدا می کنند و چال گونه نمایان می شود. اما بهترین شکل آن حدود دو یا سه ماه بعد از عمل ظاهر می شود.

جراحی چال گونه

عوراض جراحی چال گونه

جراحی چال گونه یک روش نسبتا امن با عوارض بسیار کم است. با این حال ممکن است همانند هر عمل دیگر، عوارضی رخ دهد. برخی از عوارض احتمالی عبارتند از:

  • خونریزی : که می توان با اجتناب از مصرف داروهای ضد انقعاد خون، از بروز آن جلوگیری کرد.
  • عفونت : برای جلوگیری از بروز عفونت پس از عمل، آنتی بیوتیک تجویز می شود.
  • آسیب در طی جراحی : ممکن است در هنگام جراحی اعصاب صورت آسیب ببیند و نیاز به جراحی مضاعف ایجاد شود.
  • عدم تقارن چال گونه : هر گونه تغییر در موقعیت چال ها ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  با انواع جراحی زیبایی اندام آشنا شوید

در ادامه چند نمونه از جراحی چال گونه را شاهد هستیم :

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه

مطلب را به اشتراک بگذارید

[ad_2]

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *