[ad_1]

مراقبت بعد عمل بینی بر اساس راحتی بیمار است. کاهش تورم و برقراری راه هوایی مناسب و فشار مناسب گچ که سبب ثبات بینی می شود از اصول این کار است.

قبل عمل جراحی بینی، توسط کلینیک دکتر کاظمی یک لیست از بایدها و نباید ها در یک بروشور آبی به بیمار و همراهش آموزش و تحویل داده می شود. جلوگیری از ضربه خوردن مهمترین مراقبت شماست. آنتی هیستامین خوراکی یا قرص سرماخوردگی بزرگسالان نیز مفید هستند. گرچه استفاده از آنتی بیوتیک و کورتیکواسترویید بعد عمل بینی مرسوم است، اما کارایی آنها ثابت نشده است.

 

گچ یا اسپلینت خارجی پنج تا هفت روز بعد عمل بینی توسط جراح یا پرستار برداشته می شود. نکته مهم در این کار، به آرامی برداشتن گچ یا اسپلینت بینی و آرام جداکردن آن ها از هم بدون آسیب و کشیدن پوست بیمار است. اگر این روش انجام نشود بافت فیبرو الاستیک تازه تشکیل شده در زیر پوست آسیب می بیند و اسکار و حتی هماتوم زیر جلدی درست می شود.

بعد ازشستشوی دقیق پوست با آب و تمیز کردن آن فتوگرافی رخ و نیمرخ دو طرف بلافاصله انجام می شود تا اگر در آینده نزدیک ضربه به بینی خورد و تغییر شکل داد ه شد مدارک قانونی در دسترس باشد.

بعد آن بسته به آموزشهای جراح و علاقه بیمار، ویزیت هایی در ماه اول و سوم و ششم و نهم و دوازدهم و سپس در هجده و بیست و چهار ماه بعد عمل انجام میشود. سپس سالانه بینی بیمار را ویزیت می کنیم تا تغییرات احتمالی را ببینیم. این روش به جراح کمک می کند نتایج دراز مدت تکنیک های خود را ببیند و در نهایت روی بهبود تکنیک های خود کار کند.

 

[ad_2]

Source link

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *